Sibley telgi lisakatus

Tootekood: Lisakatus
Kaubamärk: Canvas Camp
Ühik: tk
Tarneaeg: 7-10 päeva
Hind:
Al. 132,17 €

Parameetrid


* Vali katuse suurus vastavalt telgi suurusele

Kogus: - +
   - või -   

VideoTelgi lisakatus on kasutatav nii telgi peal pakkumaks täiendavat kaitset telgi enda katusele või kasutamiseks täiesti eraldi varjualusena.  

Lisakatuse peamine funktsioon on telgikanga kaitse. Lisakatus kaitseb telgikangast mustuse, sademete ja UV kiirte otsese mõju eest, blokeerides ca 90% UV kiirtest. Seetõttu väheneb välistegurite mõju telgikangale ja telgikangas säilitab kauem oma algse struktuuri ja vastupidavuse. Lisakatust on lihtsam pesta ja ka vajadusel asendada, kui tervet telki. Seega tasub lisakatusesse tehtud investeering ennast kindlasti ära. Samuti aitab lisakatus mõnevõrra reguleerida telgi sisekliimat, tekitades kahe katusekihi vahele õhupuhvri e. isolatsioonikihi. Õhk teatavasti on hea soojusisolatsioon, hoides telgi suvel jahedama ja talvel soojema. Talvel aeglustab kahe kanga vaheline seisev õhk soojakadu telgist. 

Lisakatuse paigaldamiseks võite vajada lisakomplekti telgivaiu (ei sisaldu lisakatuse komplektis). Need tuleb soetada kas eraldi või valmistada ise. Kuidas kellelegi sobib.  Allpool on ära toodud lisavaiade arv vastavalt lisakatuse suurusele:

300: 13

400: 13

450: 14

500: 14

500DD: 16

Lisakatuse materjaliks on kerge ja vastupidav 70D nailon. Katus on masinpestav ja selle veepidavus on taastatav nailonile mõeldud impregneerimisvahenditega (näiteks Nixwax).

Lisakatuse eraldi kasutamiseks varjualusega on vajalik eraldi keskpost, mis tuleb soetada eraldi (vt: http://www.rippvoodi.ee/et/a/sibley-telgiraami-komplekt-9) või valmistada kohapeal saadaolevast materjalist. 

Sarnased tooted
Tootekood: telgivai ,   Tarneaeg: 7-10 päeva
2,03 €
Tootekood: Sisetelk600Twin
146,40 €
Tootekood: Sisetelk500 1/4
126,07 €
Tootekood: Sisetelk450
141,32 €

Postijalg telginööri pingutusposti kinnitamiseks terrassialusele. Postijalg tagab tugeva ja kindla kinnituspunkti telgi pingutusnööridele. Toode ei sisalda tootefotodel näha olevaid puitdetaile. Iga postijalaga kaasneb 1 kruvikonks. 
Puitosana soovitame 40x40mm (45x45 mm) prusse. Prusse võib töödelda ka ilmastikukindlamaks. Prussi pikkus tuleb jätta selline, et selle külge kinnitatav pingutusnööri kalle sobiks katuse pingutamise nurgaga. Pingutusnööri võib kinnitada lihtsalt posti ümber sidudes või ka juuresolevatel tootefotodel näidatud viisil posti otsasisse saetud soonde (kettsae saeketi pakusene 1 lõige on igati OK). Meie kogemus on, et soone kasutamine annab parema ja stabiilsema, samuti visuaalselt kenama tulemuse. Et telgikatuselt postile mõjuv tõmbejõud ei ohustaks postikinnituse stabiilsust, tuleb üle posti käiv nöör seostada ka terassiga: seda saab teha postijalaga koos tarnitava kruvikonksu abil, mis kinnitatakse terassi külge (vt tootefotod). 

Postijala mõõtmed: 

Kõrgus 14 cm

Postiava läbimõõt 4,7x4,7 cm

Värvus helepruun

Postijalgade arv tuleb valida vastavalt telgi katuse pingutuskohtade arvule, välja arvatud uste tipu pingutuskohad (arvesse lähevad üksnes katuseräästa pingutuskohad). Vastavalt telgimudelile on neid: 

mudel 400: 12 tk

mudel 450: 13 tk

mudel 500: 13 tk

mudel 500 DD: 12 tk

mudel 600DD: 14 tk

mudel 600 Twin: 12 tk

mudel 700 DD: 14 tk

mudel 700 QD: 16 tk

mudel 800 DD: 16 tk

 

 

 

 

Tootekood: Telginööri kinnituspost ,   Laoseis: Laos
15,25 €