Ostutingimused

 

I. Üldised tellimistingimused

Veebipoe Rippvoodi.ee (edaspidi Veebipood) omanik on HK Trade OÜ (registrikood 12235777), juriidilise aadressiga Tartu mnt 84A-M302, 10112 Tallinn. 

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

1.1. Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

1.2. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.

1.3. Kauba soetamiseks esitatud tellimuste korral sisaldub kauba saatekulu alates 100 EUR suurusest tellimusest kauba hinnas, tingimusel, et kaup on võimalik saata Itella SmartPosti pakiautomaadi kaudu (max mõõtmed (cm) 60 x 36 x 60).   Kaup toimetatakse kätte Itella Smartpost'i pakiautomaatide kaudu automaatide kaudu Eesti piires.

1.4. Suuremahuliste toodete kättetoimetamise viis ja tasu, sh ka väikesemahuliste toodete toimetamisel muudesse riikidesse, lepitakse kliendiga kokku eraldi. Sellisel juhul tuleb märkida tellimisvormi kommentaaride lahtrisse kauba kättetoimetamise soovitav viis.

1.5. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

2. Tellimuse vormistamine

2.1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

2.2. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

2.3. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

3. Kohaletoimetamine

3.1. Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Soome, jt Põhjamaad ning Balti riigid.

3.2. Juhul kui kauba saatmiskulud kannab ostja siis vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures või lepitakse see poolte vahel kokku eraldi.

3.3. Laos oleva kauba puhul jõuavad Eestisisesed saadetised üldjuhul ostja määratud sihtpunkti SmartPosti kaudu 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 7 kalendripäeva jooksul.

3.4. Juhul kui laoseis tootelehel on märgitud "Tellimisel" jõuavad Eestisisesed saadetised üldjuhul ostja määratud sihtpunkti SmartPosti kaudu 10 - 14 päeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Erandlikel juhtumitel (nt kaupa tuleb tellimuse jaoks eraldi valmistada) on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

3.5. Suuremahuliste toodete, samuti kui on valitud kauba saamise tarneviisiks "Tulen ise järele", kättesaamise kohta ja aeg lepitakse poolte vahel kkku telefoni teel. väljastamine toimub reeglina müüja Tallinna esinduse keskklaost (Regati pst 1 / oma tulek vajalik eelnevalt kokkuleppida telefonil 57 570 636). Transport uksest ukseni toimub eraldi kokkuleppel ja tingimustel.

4. Taganemisõigus

4.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik või kui on tegemist kauba rentimisega. 

4.2. Taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

4.3. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

4.4. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@hktrade.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

4.5. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

4.6. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

4.7. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

4.8. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4.9. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

4.10. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

5. Pretensiooni esitamise õigus

5.1. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

5.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@rippvoodi.ee või helistada telefonil: (+372) 57 570 636.

5.3. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

5.4. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

5.5. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

6. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

6.1. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

6.2. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

6.3. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

6.4. Rippvoodi.ee e-poe maksete vahendaja on Maksekeskuse AS. HK Trade OÜ on isikuandmete vastutav töötleja ja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Maksekeskus AS-le.

7. Vaidluste lahendamine

7.1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@hktrade.ee või helistada telefonil: (+372) 57 570 636.

7.2. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

7.3. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.