Kas ja kuidas teha telgile alus (terrass)

01.07.2022
Kas ja kuidas teha telgile alus (terrass)

Telgiplatvormi valmistamise mõte on suurepärane mõte, kui soovite telgi püstitada ebatasasele pinnale või tahate, et Teie telgikoht näeks vinge välja.

Milline telgiplatvorm sobiks kõige paremini?

On palju tegureid, mis määravad, millist tüüpi platvorm Teile kõige paremini sobib - eelarve, asukoht ja materjalivalik. Sellepärast polegi võimalik anda päris standardset vastust selle kohta, milline platvorm on parim, kuid saame näidata, kuidas telk tuleks platvormile püstitada.

Iga platvorm on erinev ja ainulaadne, nagu iga telgiomanikki. Meilt küsitakse sageli, et kas telki võib püstitada ka otse maapinnale. Võime Teile kinnitada, et see on täitsa OK - CanvasCamp'i telgid ongi selleks valmistatud. Seega, kui Te ei soovi telgile platvormi, on see täiesti okei. CanvasCampi telkide põrand on valmistatud vastupidavast PVC matrjalist ja põranda servad on pööratud ca 12 cm võrra ülespoole, luues selliselt niiskuse ja veekindla põhja, mis hoiab teid kuivana ka eriti rasketes telkimistingimustes. 

Kuid, kui soov on ikkagi telk püstitada platvormile, siis kuidas seda teha? 
Teie platvormi kujundus, suurus, kuju ja materjal on Teie või Teie valitud professionaalse eistrimehe otsustada. Kas valida ilusamad, kuid kallimad terrassilauad, servamata saematerjal või ilmastikukindel vineer, on alati maitse ja konkreetsesse keskkonda ning ideesse sobivuse küsimus. Laske fantaasial lennata ja looge endale unikaalne ja äge telgialus. 

Mõned fotod inspiratsiooniks: 

 

Kõige rohkem küsimusi tekitab tavaliselt telgi pingutusnööride kinnitamine - kas pingutusnöörid vedada terrassilt maapinnale või kinnitada terrassi külge? Vastame, et mõlemad variandid on täitsa OK, valik sõltub telgiomaniku maitsest ja kohapealsetest võimalustest. Kui valida kinnitusviis terrassile, siis tuleb hea seista selle eest, et kinnituskohad oleksid piisavalt tugevad, et peavad vastu nii pingutuskoormusele kui ka tuulest tekkida võivale täiendavale tõmbekoormusele. Terrassile kinnitamise viise on mitmeid. Üks võimalik variant on näha ülalpool esitatud ülemisel fotol. Mõned näited veel: 

         

 

 

 

 

 

Kokkuvõtvalt võib siis telgialuse osas öelda, et kõik sõltub võimalustest, fantaasiast ja loovusest. Ja kui telgialust ei ole võimalik või soovi tegema hakata, on telgi püstitamine maapinnale ka väga OK.