SEB kalkulaator

aastat kuud

%

Arvuta
NB! Kalkulaatori abil arvutatud summad on informatiivsed.

Ostutingimused

TELLIMIS- JA RENDITINGIMUSED

I. Üldised tellimistingimused

Veebipoe Rippvoodi.ee (edaspidi Veebipood) omanik on HK Trade OÜ (registrikood 12235777), juriidilise aadressiga Tartu mnt 84A-M302, 10112 Tallinn. 

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

1.1. Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

1.2. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.

1.3. Kauba soetamiseks esitatud tellimuste korral sisaldub kauba saatekulu lates 100 EUR suurusest tellimusest kauba hinnas, tingimusel, et kaup on võimalik saata Itella SmartPosti pakiautomaadi kaudu (max mõõtmed (cm) 60 x 36 x 60).   Kaup toimetatakse kätte Itella Smartpost'i pakiautomaatide kaudu automaatide kaudu Eesti piires.

1.4. Suuremahuliste toodete kättetoimetamise viis ja tasu, sh ka väikesemahuliste toodete toimetamisel muudesse riikidesse, lepitakse kliendiga kokku eraldi. Sellisel juhul tuleb märkida tellimisvormi kommentaaride lahtrisse kauba kättetoimetamise soovitav viis.

1.5. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

2. Tellimuse vormistamine

2.1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

2.2. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

2.3. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

3. Kohaletoimetamine

3.1. Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Soome, jt Põhjamaad ning Balti riigid.

3.2. Juhul kui kauba saatmiskulud kannab ostja siis vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures või lepitakse see poolte vahel kokku eraldi.

3.3. Laos oleva kauba puhul jõuavad Eestisisesed saadetised üldjuhul ostja määratud sihtpunkti SmartPosti kaudu 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 7 kalendripäeva jooksul.

3.4. Juhul kui laoseis tootelehel on märgitud "Tellimisel" jõuavad Eestisisesed saadetised üldjuhul ostja määratud sihtpunkti SmartPosti kaudu 10 - 14 päeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Erandlikel juhtumitel (nt kaupa tuleb tellimuse jaoks eraldi valmistada) on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

3.5. Suuremahuliste toodete, samuti kui on valitud kauba saamise tarneviisiks "Tulen ise järele", kättesaamise kohta ja aeg lepitakse poolte vahel kkku telefoni teel. väljastamine toimub reeglina müüja Tallinna esinduse keskklaost (Regati pst 1 / oma tulek vajalik eelnevalt kokkuleppida telefonil 57 570 636). Transport uksest ukseni toimub eraldi kokkuleppel ja tingimustel.

4. Taganemisõigus

4.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik või kui on tegemist kauba rentimisega. 

4.2. Taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

4.3. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

4.4. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@hktrade.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

4.5. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

4.6. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

4.7. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

4.8. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4.9. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

4.10. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

5. Pretensiooni esitamise õigus

5.1. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. ellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

5.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@hktrade.ee või helistada telefonil: (+372) 57 570 636.

5.3. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

5.4. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

5.5. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

6. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

6.1. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

6.2. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

6.3. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

6.4. Rippvoodi.ee e-poe maksete vahendaja on Maksekeskuse AS. HK Trade OÜ on isikuandmete vastutav töötleja ja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Maksekeskus AS-le.

7. Vaidluste lahendamine

7.1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@hktrade.ee või helistada telefonil: (+372) 57 570 636.

7.2. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

7.3. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 

II. Renditingimused

1. Mõisted.

1.1. Rendileping on Rentniku ja Rendileandja vahel Rippvoodi.ee veebikeskkonnas sõlmitud kokkulepe, millega Rendileandja võimaldab Rentnikul tasu eest ja kokkulepitud perioodil (Rendiperioodil) kasutada Rendileandjale kuuluvat vara ja Rentnik kohustab vara kasutamise eest maksma Rendileandjale tasu e. Renti.
1.2. Rendiese on rentnikule rendilepingu alusel kasutamiseks üle antav ja rendileandjale kuuluv ese.
1.3. Rentnik on füüsiline või juriidiline isik, kes on ennast registreerinud Rippvoodi.ee e-poe kasutajaks ja kellega OÜ HK Trade sõlmib rendilepingu.
1.4. Rendileandja on OÜ HK Trade.
1.5. Pooled on Rendileandja ja Rentnik.
1.6. Rendiperiood on Rentniku poolt tellimisvormil või muul kirjalikku taasesitamist võimaldaval viisil teatatud ajavahemik, mille kestel on Rentnikul õigus Rendieset kasutada ja mille jooksul arvestab Rendileandja Renti.
1.7. Rent on Rentniku poolt Rendileandjale Rendiperioodi jooksul Rendieseme kasutamise eest makstav tasu.
1.8. Tellimistingimused on Rendilepingu sõlmimiseks vajalikud eeltingimused, mis on nimetatud käesolevas lepingus ja mille kohta küsib või vajab Rendileandja infot Rendilepingu sõlmimise eelselt (Tellimusel).
1.9. Toote kasutusjuhend on käesolevas lepingus või Renditoote juures esitatud nõuded Renditoote kasutamise ja hooldamise nõuete kohta.
1.10. Lepingutingimused on rendilepingust, käesolevatest tingimustest, Tellimistingimustest ja toote kasutusjuhendist tulenevad tingimused. Loetletud dokumendid on Rendilepingu lahutamatu osa. Rendieseme kasutusparameetrid või kasutustingimused on lisatud iga renditoote juurde.

2. Rendilepingut sõlmides kinnitab rentnik, et on esitanud Rendileandjale enda kohta tõese teabe, on tutvunud käesolevate tingimustega ja rendieseme kasutus- ning hoolsusnõuetega ning kohustub neid täitma. Ühtlasi kinnitab rentnik, et kasutab rendieset omal riisikol ning vastutab rendieseme kasutamisest tulenevate tagajärgede, sh võimalike kahjude eest, mis on tekkinud temale endale või kolmandatele isikutele seoses rendieseme kasutamisega.


3. Rentniku üldised kohustused
3.1 Rentnik kohustub Rendilepingu sõlmimiseks registreerima ennast Rippvoodi.ee veebikeskkonnas;
3.2 Rendilepingu sõlmimiseks veebipoes www.Rippvoodi.ee kohustub Rentnik täitma tellimusvormi vastavalt veebilehel Rendivarustuse leheküljel esitatud juhistele, muuhulgas märkima Tellimuse kommentaaridesse oma isikukoodi ja rendiperioodi soovitud pikkuse (Tellimistingimused)
3.3 Rentnik kohustub kasutama Rendieset selle kasutusotstarbe kohaselt sihipäraselt, heaperemehelikult ja vastutustundlikult;
3.4 Rentnik kohustub järgima käesolevates tingimustes Rendieseme või selle liigi kohta sätestatud kasutus- ja hoolsus- ja hooldusnõudeid;
3.5 Rentnik kohustub jälgima rendieseme seisundit kasutamise vältel ja vältima rendiesemele kahju tekkimist. Rendieseme edasi laenutamine või kolmandale isikule võõrandamine on keelatud.
3.6 Rentnik kohustub kontrollima Rendieseme enda valdusesse saamisel Rendieseme komplekssust ja kasutamisvalmidust ning teavitama Rendileandjat Rendieseme kasutamist takistavatest asjaoludest viivitamatult telefoni teel (Tel nr (+372) 57 57 06 36). Rendileandja nõudel tuleb Rendieseme puudust või selle kasutamist mittevõimaldavat asjaolu kirjeldada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-post, sms, messenger jms). Rentnik võib viimatinimetatut teha ka omal soovil.
3.7 Rentnik kohustub teavitama Rendileandjat koheselt Rendieseme Rendiperioodi ajal kahjustumisest või riknemisest või muudest selle kasutamist takistavatest asjaoludest.
3.8 Rentnik kohustub hüvitama Rendileandjale Rendiesemele selle kasutamise käigus tekkinud sellise kahju, mis ei tulene otseselt Rendieseme endas ebakvaliteetsusest või tootjadefektist (näitlik loend: sisselõiked terariistadega, põletusaugud, eemaldamatu Rendieset rikkuv aine jms). Samuti kohustub Rentnik hüvitama Rendileandjale Rendiesemele kasutustingimustele mittevastava kasutamise tagajärjel tekkinud kahju. Kui rendiese on muutunud rentniku tegevuse või tegevusetuse tagajärjel kasutamiskõlbmatuks, on rentnik kohustatud rendileandjale hüvitama rendieseme väärtuse. Rentnik vastutab Rendileandja ees ka rendieseme varguse või kadumise eest rendiperioodil ning kohustub eelmärgitud juhtudel hüvitama Rendieseme väärtuse.


4. Rendieseme saatmine ja tagastamine.
4.1. Rendileandja kohustub Rendieseme Rentnikule üle andma või saatma selliselt, et Rentnik saaks Rendieseme kasutamist alustada Rendiperioodi alguses. Eelnimetatud kohustus ei kehti, kui Rippvoodi.ee veebikeskkonnas Rendilepingu sõlmimise ja Rendiperioodi alguse vahele jääb vähem, kui 3 tööpäeva.
4.2. Kui Tellimusel märgitud Rendieset ei ole laos, kohustub Rendileandja Rentnikku viivitamatult informeerima Rendieseme saatmise võimatusest. Sellisel juhul lepivad pooled kokku edasise tegutsemise, vajadusel tagastab Rendileandja Rentniku poolt tasutud Rendi ettemakse.
4.3. Rendieseme üleandmisega viivitamisel on Rentnikul õigus nõuda Renditasu tagastamist päevade eest, mil Rendieseme üleandmine oli Rendileandja süü tõttu viivituses. Eeltoodu ei kehti käesolevate tingimuste punktis 4.1. teises lauses märgitud olukorras.
4.4. Rendieseme saamisel on Rentnik kohustatud mõistlikkuse piires kontrollima ja veenduma Rendieseme komplekssuses ja seisukorras. Avastatud puudustest tuleb Rendileandjat koheselt informeerida vastavalt käesolevate tingimuste punktile 3.6.
4.5. Rendiese tuleb Rendileandjale tagastada Rendiperioodi lõppemise päevale järgneval päeval enne kl 12.00. Selleks teavitab Rentnik Rendileandjat Rendieseme tagastamise kohast ja ajast, kui tagastamine toimub käest-kätte viisil Tallinnas. Kui Rendiese tagastatakse Smartposti vms postiteenuse vahendusel, loetakse Rendiese õigeaegselt tagastatuks, kui Rendiese on postitatud või kullerile üle antud Rendiperioodi lõppemise päevale järgneval päeval enne kl 12.00.
4.6. Rendiese tuleb tagastada komplektsuses, milles Rendiese oli Rentnikule üleandmisel. Rendiese peab tagastamisel olema puhastatud mõistlikus ulatuses, st Rendiese ei tohi olla kaetud pori, savi, lindude väljaheidete vms raskesti eemaldatavate ainetega. Rendiese tuleb tagastada kuivana. Märjalt tagastatud Rendieseme puhul kohustub Rentnik Rendileandjale viimase nõudel tasuma leppetrahvi summas 15 € iga märjana tagastatud Rendieseme eest.
4.7. Renditähtaja ületamisest on Rentnik kohustatud viivitamatult informeerima Rendileandjat. Renditähtaja ületamisel kohustub Rentnik Rendileandjale viimase nõudel tasuma leppetrahvi. Leppetrahvi suuruseks on rendieseme eest Rendiperioodil makstav ühe päeva kokkulepitud tasu iga Rendieseme tagastamisega viivitatud päeva eest.
4.8. Renditähtaja ületamisel, kui Rendiese on broneeritud järgmisele kliendile ning broneeringu ja Rendiaja ületamise ajad on kattuvad, on Rendileandjal õigus nõuda Rentnikult leppetrahvi ületava kahju hüvitamist.
4.9. Rendieseme tagastamisel Smartposti vms postiteenuse või kulleri vahendusel tuleb Rendiese pakkida postiasutuse poolt ettenähtud viisil. Rendieseme tagastamise kulud tasub Rentnik. Rentnik võib Rendileandjaga kokku leppida Rendieseme tagastamise käest-kätte.
4.10. Rendieseme tagastamise kulu kannab Rentnik.
4.11. Tagastatud rendieseme saamisel kohustub Rendileandja juhul, kui Rendiese ei ole tagastamisel vajalikkus komplekssuses või seisukorras (Rendiese on kahjustunud, määrdunud või kuivatamata), informeerima sellest Rentniku hiljemalt 24 h jooksul peale Rendieseme vastuvõtmist ning teatama Rentnikule oma nõuetest.
4.12. Rendieseme juhusliku kahjustumise või hävimise riisko läheb Rentnikult üle alates Rendieseme postiasutusele või kullerile üleandmisest või Rendieseme üleandmisest Rendileandjale.


5. Üldised hoolsusnõuded
5.1. Rentnik kohustub Rendieset kasutama selle sihtotstarbe kohaselt, heaperemehelikult ja vastutustundega ilmutades Rendieseme kasutamisel samasugust hoolt nagu endale kuuluva eseme puhul.
5.2. Rentnik kohustub mitte ületama rendieseme kohta fikseeritud koormusnõudeid.
5.3. Kuni 10 aastaste lapse poolt Rendieseme kasutamisel peab olema tagatud lapse järelevalve. Rendileandja ei vastuta Rendieseme kasutamisest lapsele või selle kasutajale tekkinud kahju eest. Rendiesemele alaealise poolt tekitatud kahju eest vastutab tema vanem (vanemad) või seaduslik hooldaja.


6. Rendieseme liigipõhised hoolsusnõuded:
6.1. Varikatused
a) DD varikatust ei tohi kasutada istumisalusena pinnasel, kus on varikatuse kahjustumise oht – kõrred, kivid, oksad jms.
b) DD varikatused ei ole tulekindlast materjalist. Vältida tuleb otsest kokkupuudet tule ja sädemetega.
c) Vältida tuleb varikatuse kahjustamist teravate esemetega.
d) Peale kasutamist tuleb varikatus kuivatada ja puhastada sellele kogunenud mustusest (vaik, lindude väljaheide, lehed, okkad jms). Vaiku on hõlbus eemaldada sooja vee abil.
e) Varikatus tuleb pakendada kaasasolevasse kotti. Pakendamisel tuleb jälgida, et pakkekotti jõuavad ka varikatuse lisakomponendid (4 vaia ja 4 kinnitusnööri).
6.2. Rippvoodid
a) Vältida tuleb rippvoodi kahjustamist teravate esemetega.
b) Peale kasutamist tuleb rippvoodi vajadusel kuivatada ja puhastada kinnitusnöörid vaigust ja okastest.
c) Rippvoodi tuleb pakendada kaasasolevasse kotti. Pakendamisel tuleb jälgida et pakkekotti jõuavad ka rippvoodi lisakomponendid (sidumisnöörid, pulgad ja kaared vastavalt rippvoodi varustustasemele).
d) Rippvoodis on keelatud suitsetada.
e) Rippvoodi kasutamisel on keelatud ületada valmistaja poolt ettenähtud kandevõimet. Kandevõime on märgitud pakkekotile.
f) Rippvoodi ei ole mõeldud hooga kiikumiseks. Seetõttu on keelatud rippvoodit kasutada kiigena. Kinnitusnöörid või -detailid võivad liigintensiivsel hõõrdumisel kahjustuda või puruneda!
6.3. Telgid
a) Telgi kasutamisel tuleb jälgida, et kinnitusvaiad ja –nöörid oleksid kinnitatud piisava tugevusega, et vältida telgi kahjustumist tuule tõttu. Vajadusel tuleb kinnitusi järele pingutada või lõdvendada.
b) Helsport püramiidtelkides telgiahju kasutamisel tuleb jälgida, et ahju korsten oleks telgi kangast isoleeritud ahjuga kaasas olevate „isolatsioonikrae“ abil. DD telkides on ahju ja lahtise tule kasutamine keelatud (va gaasi- või vedelkütuse toitega matkapliidid).
c) Helsport püramiidtelkides keskvaiale kinnituva lõkkealuse kasutamisel tuleb jälgida, et lõkkealus oleks keskvaiale kinnitatud selliselt, et lõkkealuse põhi ei oleks maapinnast kõrgemal, kui max 20 cm. Leek ei tohi lõkkealuse ülaservast tõusta kõrgemale, kui max 20 cm. Selleks ei tohi lõkkealust täita küttematerjaliga servani. Keelatud on põletada lenduvaid materjale (paber, kuivanud lehed jms) ning plahvatusohtlikke aineid (bensiin, lahusti, õlid jms). DD telkides on lõkkealuse või lahtise kasutamine keelatud (va gaasi- või vedelkütuse toitega matkapliidid). DD telkide materjalid ei ole tulekindlad.
d) Küttekeha, lõkkealuse või lahtise lõkke kasutamisel püramiidtelgis üheaegselt põrandaga tuleb jälgida, et põrandakate ei ulatuks küttekoldeni või selle alla. Sädemete paiskumist põrandakattele tuleb ohutuse huvides vältida ning põrandakattele paiskunud söed sellelt koheselt eemaldada.
f) Telk, põrand ja sisetelk tuleb pakendada kuivana nii seest kui ka väljast. Telgi väliskihile ladestunud mustus (vaik, lindude väljaheide, lehed, okkad jms) tuleb eemaldada. Vaiku on hõlbus eemaldada sooja vee abil (kuni 30 oC ).
e) Telgi pakendamisel tuleb jälgida, et pakkekotti saavad ka kõik lisakomponendid (vaiad, nöörid, kuivatusrestid jms). Puuduvad komponendid tuleb Rendileandjale hüvitada.
6.4. Küttekolded
a) Küttekolletes on keelatud kasutada muud põlevmaterjali, kui vaid puitu.
b) Töötavaid küttekoldeid ei tohi jätta järelevalveta. Erilist hoolsust tuleb rakendada laste olemasolu puhul küttekehaga varustatud telgis.
c) Peale küttekolde kasutamist tuleb see puhastada ja pakendada selleks ettenähtud kotti. Pakendamisel tuleb jälgida, et kotti jõuavad ka kõik küttekeha komponendid. Puuduvad komponendid tuleb Rendileandjale hüvitada.

6.5. Kajakid ja haagis

a) Rendilepingut sõlmides kinnitab Rentnik, et mõistab kajaki kasutamisega kaasnevaid ohtusid ja riskitegureid ning kasutab kajakki omal vastutusel ja riisikol, vabastades Rendileandja vastutusest selliste riskide realiseerumisega kaasnevate tagajärgede eest.

b) Hobikajakk ei ole mõeldud kasutamiseks kärestikes, kiirevoolulistes jõgedes ning avaveekogul (meri, suurjärved).

c) Peale hobikajaki kasutamise lõpetamist tuleb kajakk tühjendada veest (selleks on kajaki ahtriotsal vastav korgiga suletav ava) ning puhastada mudast, liivast jms ainest. Veest tühjendamata ja/või puhastamata kajaki tagastamisel on Rendileandjal õigus nõuda Rentnikult leppetrahvi 50 €.

d) Kui Hobikajakid renditakse koos haagisega, kohustub rentnik kontrollima haagise korrasolekut perioodil, mil haagis on Rentniku valduses ja teavitama Rendileandjat mistahes puudustest, mis haagisel sel perioodil ilmnevad. Rentnik on kohustatud jälgima haagise rehvide rõhku ja tulede toimimist, samuti haakeseadme korrasolekut ja toimimist. 

7. Taganemisõigus
7.1. Rendiostu korral ei ole Rentnikul 14 päevast taganemisõigust. Selle asemel võib Rentnik Rendilepingu igal ajal lõpetada, teavitades Rendilepingu lõpetamise soovist Rendileandjat ja tagastades Rendieseme samal viisil, kuidas see toimetati Rentnikule kätte.
7.2. Rendieseme tagastamise kulu kannab Rentnik.
7.3. Kui Rendiese tagastatakse käesolevas punktis kirjeldatud põhjusel, arvestab Rendileandja renti kokkulepitud rendiperioodi algusest kuni Rendieseme Rentniku poolt Rendileandjale üleandmiseni, Rendieseme postitamiseni või kullerile üleandmiseni.
7.4. Enammakstud Rendisumma tagastatakse Rentnikule 14 päeva jooksul.